+370 650 90903 Mielai padėsime :)
Mielai padėsime :) +370 650 90903

Keliaujame po stilių pasaulį! Balio įkvėptas interjero stilius

Ne paslaptis, jog šiandien pasaulis turėdamas tiek daug, grįžta prie “tiek mažai”, pasinerdamas į natūralumo ekstazę! Ir tai tiesa – kas sukurta gamtos, vargu, ar kada išeis iš mados. Iš namų ima trauktis sintetika, plastikas, kičinės spalvos ir sugrįžta organinės medžiagos, gamtos spalvos ir raštai.

Balio estetikos ir natūralumo įkvėptas interjero stilius ir dekoras šiandien bene labiausiai įsileidžiamas į namus pradedant architektūra ir baigiant rytietiškos gamtos sukurtomis smulkiomis detalėmis.

 

5ddd3a1c1d66a7bc18b065ab3d412057 (1)

 

Apie balietišką archiketūrą ir interjero stilių

Balietiška architektūra yra vienas iš populiariausių Azijos tropinių architektūrinių stilių, pasižyminti išskirtine harmonija su gamta. Stilius kilęs iš garsiosios Indonezijos salos, Balio, kurią dažnai lanko užsienio turistai, susižavėję šia kultūra, vietiniu gyvenimo būdu ir nuostabiais gamtos ištekliais. Balio sala buvo paminėta kaip „dievų sala” dėl savo stiprios religinės praktikos ir talpinančią bene tūkstančius saloje esančių šventyklų. Su visais neregėtų tolių paplūdimiais, vaizdingais kalnais ir ramiais kaimeliais ši sala yra viena mylimiausių pasaulio vietų, daranti didžiulę įtaką pasaulio architektūrai ir dizainui.

 

b80d262e7a47c2ece3daef466d804fbb

Balio architektūrą galima pavadinti etninio architektūros stiliaus, kuriame dizaineriai naudoja vietines medžiagas statydami pastatus, statinius ir namus, taip pat atspindėdami vietos tradicijas. Tai šimtmečių senumo stilius, kurį stipriai įtakoja Balio induistų tradicijos, taip pat senovės džainų elementai. Balio architektūros namuose ir pastatuose dažniausiai naudojamos medžiagos yra natūrali stogo danga, kokoso mediena, bambukas, tikmedis, akmuo ir plytos. Ši stilistika pasižymi išskirtinėmis tradicinėmis bei estetinėmis savybėmis, naudojant salos senosios kultūros motyvus ir meniškumą kiekviename konstrukcijos elemente.

 

7 Balio architektūros filosofijos

Šio architektūrinio dizaino filosofijos sukasi aplink hinduizmą, erdvinį išdėstymą ir bendruomeninius socialinius santykius. Štai jie:

1. Tri Hata Karana – harmonijos ir pusiausvyros tarp trijų gyvenimo elementų – žmogaus, gamtos ir dievų

2. Tri Mandala erdvės padalijimo ir zonavimo taisyklės

3. Sanga Mandala – taip pat erdvės padalijimo ir zonavimo taisyklės, pagrįstos kryptimis, rinkinys

4. Tri Angga – skirtingų sričių sąvoka arba hierarchija

5. Tri Loka – panašus į Tri Annga, bet su skirtingomis sferomis

6. Asta Kosala Kosali – 8 architektūros projektavimo gairės, susijusios su simboliais, šventovėmis, etapais ir matavimo vienetais

7. Arga Segara – šventa ašis tarp kalnų ir jūros

 

c0ff570ed93a3870eff2d3bbdb7e34d8

 

Balio interjero stilius name

Naudodamasi šiomis filosofijomis Balio architektūra orientuojasi į keturis namo stiprumo aspektus: gera vėdinimo sistema – dideli langai naudojami visiškai oro cirkuliacijai. Taip pat sukuriama didelė laisva erdvė tarp stogo ir sienų. Stiprus pamatas pagrįstas Tri Loka filosofija (žmogaus kūnas yra panašus į namą – tvirtu pamatu, pavyzdžiui, kojomis žmogus yra stiprus ir tvirtas!). Žaliuojantis kiemas – pagal harmonijos su gamta sampratą, tipiškas Balio stilistikos namas ar vila turi turėti žaluma apsodintą erdvų kiemą. Apsauginė siena – aukšta siena apsaugo namus nuo viešumo – privatumo užtikrinimas ir apsauga nuo kitų žmonių, taip pat nuo juodosios magijos ir blogų dvasių patekimo į nuosavybę (religiniai aspektai).

 

 

Balio interjero stilius bute

Jeigu balietiška archiketūra nėra aktuali, tačiau į namus norisi įnešti šiek tiek Balio stilistikos, vienas iš būdų  rinktis šiam pasaulio krašteliui būdingo stiliaus baldus. Jeigu kardinaliai visko keisti nesinori, kartais užtenka dekoro detalių. Ieškokite smulkių baldų ar interjero dekoro elementų iš natūralios medienos arba vytelių, komponuotų natūraliu audiniu. Jūsų namų grindys taip pat turėtų būti pagamintos iš natūralios medžiagos. Sintetinius kilimus pakeiskite kilimėliais iš šiaudų, bambuko ar vytelių. Taip pat rinkitės pintus šviestuvus, daiktakrepšius, natūralios medienos kėdes, suoliukus ar supamus krėslus, pastelinių spalvų patalynės užvalkalus iš medvilnės ar lino, pintus ar nertus daiktakrepšius iš natūralių siūlų.

 

 

Nuotraukos įkvėpimui iš Pinterest.

GAUK 10EUR NUOLAIDĄ!