• Prisijungti
 • Dažniausi patalynės užvalkalų audiniai

  Kadangi šiuo metu rinkoje pasirodo vis daugiau patalynės užvalkalų su skirtingais dydžiais (nes daugumoje šalių galioja skirtingi matmenų standartai), tad prieš perkant užvalkalus, būtina išsimatuoti savo patalynę: antklodę, pagalves, čiužinio ar lovos matmenis, kad paklodė nebūtų per maža. Patartina pirkti mažiausiai 5cm didesnius užvalkalus, nei antklodė ar pagalvė, nes, kaip žinoma, natūralaus pluošto audiniai skalbimo metu yra linkę pasitraukti.

  Dažniausi patalynės užvalkalų audiniai

  Medvilnė

  Medvilnė – vienas iš labiausiai pažįstamų audinių. Minkšta, patogi, dažniausiai naudojama tekstilės gaminiams visame pasaulyje. Medvilnė gali sugerti 24-27 kartus didesnį vandens kiekį, nei sveria pati ir yra patvaresnė šlapia, nei sausa. Medvilnės audinys gerai ir greitai sugeria prakaitą, o tai leidžia kūnui „kvėpuoti“. Šis audinys taip pat gerai naudojamas aukštose temperatūrose ir puikiai sugeria dažus, todėl lengva išgauti ryškias spalvas.

  Satinas

  Satinas – labai tankus ir švelnus ilgapluoštės šukuotinės medvilnės audinys (satininiu pynimu išausta medvilnė), blizgesiu kartais primenantis šilką, tačiau yra kur kas tankesnis. Be to, lėčiau dyla, gerai išsaugo spalvą. Šis audinys lengviau lyginasi, tad nemėgstantiems lyginti geriau rinktis satino patalynę. Įsidėmėkite: kokybiško satino sudėtis – 100 proc. medvilnė. Jei jame yra sintetinio pluošto priemaišų, apsivels rutuliukais. Tai audinys, nereikalaujantis ypatingos priežiūros (prižiūrima kaip įprasta medvilninė patalynė).

  Damastas

  Damastas – aukščiausia satino rūšis. Tai panašiai kaip atlasas blizgantis prabangus audinys iš labai plonų verpalų. Jis išaustas žakardo technologija (kaitaliojant metmenų pynimą atauduose sukuriami masyvūs reljefiniai raštai). Dažniausiai raštai tokios pačios spalvos kaip fonas, bet gali būti ir išausti iš skirtingų spalvų siūlų. Tokie komplektai laikomi prabangiais.

  Flanelė

  Flanelė – taip pat medvilnė, tik su pūkeliu, todėl atrodo, kad geriau šildo. Ypač mėgstama žiemą. Trūkumas – ilgainiui pūkeliai susivelia į gumuliukus ir patalynė atrodo nebe taip gražiai. Jei pirksite truputį brangesnę, kurios plaukelis kirptas, ji bus lygiai tokia pat švelni, o geros išvaizdos nepraras ir po daugelio skalbimų.

  Perkelis

  Perkelis – plonas ir tankus medvilninis audinys, švelnaus grifo, austas drobiniu pynimu. Savo tankumu prilygsta satinui, tačiau nėra blizgus ir toks lankstus.

  Trikotažas

  Trikotažas – lengvai krintantis, taip pat minkštas, gerai apgaubia, nesiglamžo. Minusas – patalynė iš šios medžiagos gali atrodyti šiek tiek netvarkingai, greitai deformuojasi.

  Kartūnas

  Kartūnas – retas, vienspalvis, vidutinio sunkumo, drobinio pynimo medvilninis audinys dažniausiai iš vidutiniškai šiurkščių verpalų. Rinkoje yra įvairių kartūno rūšių, tarp jų ir marginto.

  Linas

  Kaip audinys linas vertinamas dėl savo savybių atvėsinti kūną kai labai karšta ir suteikti gaivos jausmą. Tai – natūralus augalinis produktas, kuris labai glamžosi, ir jį sunku lyginti. Glamžosi skalbiamas, tačiau su kiekvienu skalbimu minkštėja. Valymo priemonėse neturi būti baliklio, kuris gadina audinį. Liną geriausia skalbti švelniojo skalbimu ciklu.