• Prisijungti
 • ANTKLODĖS – KOKIĄ RINKTIS?

  Kiekvienas iš mūsų žinome, jog poilsis – itin svarbus faktorius, jog galėtume jaustis gerai, ir produktyviai nudirbti visus dienos darbus.

  ANTKLODĖS – KOKIĄ RINKTIS?

  Kokios būna antklodės?

  Antklodės, pagal savo sudėtį, skirstomos į: šilkinesvilnonesantialerginespūkinessintetines; medvilnines.

  Prie kiekvienos antklodės aprašymo, mūsų puslapyje, yra žodis “šiltumas” ir šalia jo – skaičius, nuo 2 iki 5. Kuo didesnis skaičius, tuo antklodė yra šiltesnė.

  O dabar, apie kiekvieną kategoriją šiek tiek plačiau.

  Šilkinės antklodės:

  Šilko gaminiai ypač tinka žmonėms, kurie neramiai miega, yra alergiški, skundžiasi sąnarių skausmais ir kitais negalavimais, kurių kūnas šyla ir kaista arba vėsta. Natūralaus šilko patalynė – tai puikus pasirinkimas kiekvienam, kuris nori didžiausio komforto ir prabangos miegamajame. Dėl ko verta rinktis šilko gaminius? Šilkas palaiko šilumos pusiausvyrą: kai karšta – vėsina, kai šalta – šildo; puikiai sugeria drėgmę, tačiau išlieka sausa; atstato organizmo energijos apykaitą, todėl miegas tampa gilus ir ramus; aktyvina kraujo cirkuliaciją, todėl veido oda tampa skaistesnė ir elastingesnė. Gaminiuose su šilko užpildu nesiveisia erkės ir nesikaupia dulkės, todėl tokia patalynė ypač rekomenduotina alergiškiems žmonėms.

  Vilnos antklodės:

  Vilnos antklodės būna dviejų tipu: su vilna išorėje, bei su vilnos užpildu.

  Antklodes, su vilna išorėje galima naudoti tiek su užvalkalu, tiek be jo.

  Vilna – natūralus ir seniai naudojamas pluoštas. Šis pluoštas pasižymi gera šilumos izoliacija ir oro laidumu, todėl gaminiai iš vilnos audinio ar su jos užpildu tinkami naudoti tiek žiemą, tiek vasarą. Vilna geba sugerti didelį vandens garų kiekį – iki 33% savo pačios svorio, nesukeldama drėgmės pojūčio. Vilna dėl jos unikalių drėgmės ir šilumos laidumo ir sugėrimo savybių gali sukurti ypatingai gerą mikroklimatą lovoje miego metu. Vilna būna dviejų rušių – kupranugario, arba avies vilna. Koks tarp jų skirtumas? Kupranugario vilna, lyginant su avies vilna, yra šiek tiek švelnesnė, lengvesnė, ir neturi tokio intensyvaus avies vilnai būdingo kvapo. Šilumos atžvilgiu, tiek kupranugario tiek avies vilna yra, praktiškai, identiška.

  Daugumai vilnonių gaminių rekomenduojama priežiūra: valymas ir vėdinimas, tačiau yra gaminių, kuriuos galima skalbti. Tai – gaminiai su skalbiamos „Superwash“ vilnos pluošto užpildu arba iš vilnos audinių. Verta žinoti, kad gaminiai su vilnos užpildu ir iš vilnos audinio turi silpnesnį ar stipresnį specifinį natūralios vilnos kvapą. Jei vilnos kvapas atrodo per stiprus, tokį gaminį patariame vėdinti sausoje aplinkoje, saulės atokaitoje. Vilna yra higieniška – ji užkerta kelią bakterijų dauginimuisi, neutralizuoja odos išskyras. Apskritai vilna – natūralus ir seniai naudojamas pluoštas, pasižymintis gera šilumos izoliacija ir oro laidumu, todėl gaminiai iš vilnos audinio ar su jos užpildu tinkami naudoti tiek žiemą, tiek vasarą.

  Antialerginės antklodės:

  Antialerginės antklodės – puikus sprendimas, kenčiantiems nuo alergijų, arba nenorintiems miegoti po dulkių erkutes kaupiančiomis antklodėmis. Antialergines antklodes paprasta prižiūrėti, jas galima skalbti, gaminiai – lengvi. Ypač populiarūs gaminiai su mikropluošto pūkais, arba kitaip tariant su dirbtiniais pūkais.

  Pūkinės antklodės:

  Lengvos ir purios pūkinės antklodės, vertinantiems šilumą, ilgaamžiškumą ir aukštą kokybę. Seniausiai ir geriausiai gamtoje žinoma medžiaga, kuria pildydavo antklodes – vandenyje plaukiojančių paukščių plunksnos ir pūkai. Tokios antklodės pasižymi drėgmę sugeriančiomis ir šilumą gerai išsaugojančiomis savybėmis. Miegant mikroklimatas tampa idealus, nes pūkinės antklodės nuo žmogaus kūno visiškai pašalina drėgmės perteklių. Dėl šių savybių lovoje yra palaikoma optimali organizmui temperatūra netgi tada, kai aplinkos temperatūra skiriasi. Pūkų – plunksnų gaminių kokybė atitinkamai skiriasi nuo jame esančio pūkų ir plunksnų santykio – kuo didesnis pūkų santykis, tuo gaminio kokybė yra aukštesnė. Pūkai – tai prabangus, švelnus ir lengvas užpildas. Pūkinės antklodės nuo žmogaus kūno pašalina drėgmės perteklių, todėl lovoje yra gerai palaikoma optimali organizmui temperatūra.

  Sintetinės antklodės:

  Tobulėjant technologijoms antklodės su kokybiškais sintetiniais užpildais turi daugelį privalumų – nesivelia, yra higieniškos, sugeria drėgmę, yra lengvai prižiūrimos, jas galima skalbti skalbimo mašinose. Yra lengvos, minkštos ir purios. Tokios antklodės puikus pasirinkimas stovykloms, svečių namams, viešbučiams, kuomet lengva antklodžių priežiūra yra itin svarbus niuansas. Tokių antklodžių užpildui dažniausiai naudojamas poliesteris. Kiekvienas poliesterio pluošto plaukelis yra tuščiaviduris, dėl to jis laidus orui („kvėpuoja“) ir sugeria drėgmę. Šios savybės artimos natūraliems pluoštams. Poliesterinio pluošto plaukeliai padengti silikono sluoksniu, kuris atsparus netgi virinimui ir suteikia pluoštui slidumo bei elastingumo ir purumo. PES kamuoliukų užpildas suteikia gaminiui daugiau elastingumo, purumo, ji greičiau atgauna savo formą, ilgiau tarnauja. Gaminių su poliesterinio pluošto užpildu priežiūra yra viena lengviausių ir paprasčiausių, juos galima skalbti skalbyklėje režimu, nurodytu gaminio etiketėje.

  Medvilninės antklodės:

  Medvilninės antklodės yra pagamintos iš švelnaus ir malonaus prisiliesti aukštos kokybės satino audinio ir užpildytos visiškai natūraliu medvilnės pluoštu. Natūrali gryna medvilnė yra pakankamai šilta, be to leidžia kūnui kvėpuoti, sukuria optimalią komfortišką temperatūrą ir aplinką. Medvilninis pluoštas žinomiausias ir, matyt, daugiausiai naudojamas tekstilės pramonėje. Jo populiarumą, siuvant antklodes, pledus, pagalves, lemia pluošto minkštumas ir šiluma. Medvilninius gaminius labiausiai vertina alergiški žmonės, kadangi jie nealergizuoja, taip pat tinka kūdikiams ir vaikams. Pagrindinis medvilnės gaminių privalumas – higieniškumas. Jie lengvi, minkšti, gerai sugeria drėgmę ir pralaidūs orui (drėgmę išgarina į aplinką). Pluoštai, esant aplinkos drėgmei 65%, sugeria 7-8% drėgmės, o esant 95% aplinkos drėgmei – 17-18%. Tuo pačiu jie tampa gerais laidininkais – pluoštas nesielektrina.

  Jeigu nežinai, kokią antklodę išsirinkti, visada Tau mielai pagelbėsiu! Parašyk man – patarsiu, pakonsultuosiu, ir drauge rasime geriausią variantą kokybiškam poilsiui