• Prisijungti
  • Kaip išsirinkti patalynės komplektą?

    Miegamasis – pati intymiausia, asmeniškiausia erdvė, todėl kurdami ją pasitelkiame visą savo fantaziją ir jaukumo pojūtį. O viskas prasideda nuo patalų, kuriuose praleidžiame trečdalį paros. Būtent todėl visuomet norisi, kad jie būtų mieli širdžiai, derėtų prie viso miegamojo interjero ir svarbiausia, kad įsisupus į juos būtų gera ir patogu! Tik kaip išsirinkti?

    Audinys. Labiausiai mylimi visgi išlieka medvilnės audiniai: drobė, satinas, perkalis. Jie ilgaamžiški, patvarūs, pralaidūs orui, todėl neleidžia prakaituoti, juos lengva prižiūrėti, ir kas svarbiausia jie yra natūralūs. LABAI SVARBU: labai daug kas maišo medvilnės satiną su sintetiniu satinu. Medvilnės satinas yra tankus, patvarus vos blizgus audinys dėl medvilnės siūlo apdirbimo ir audimo. Sintetinis satinas primena atlasą ar net šilką, tačiau tai nėra natūralus pluoštas. Labai gaila, kad nemažai prekybininkų sintetinį satiną įvardija kaip atlasą su šilku dėl marketinginių tikslų, tačiau tai yra ne tiesa. Tuo įsitikinti galima vos kartą pamiegojus tokioje patalynėje. Sintetinis pluoštas elektrinasi, todėl pabudus ryte galima nemaloniai nustebti išvydus įsielektrinusius plaukus.

    Priežiūra. Labai svarbu akcentuoti, kad prieš naudojimą patalynę patartina išskalbti. Žinoma, labai dažnas kuris, vos tik įsigijęs naują grožį miegamajame, skuba juo vilkti patalynę, tačiau visgi patartume luktelti. Visi audiniai, ar tai būtų drabužis, ar rankšluostis, ar patalynės užvalkalai, yra apdirbami specialiomis priemonės, kad išlaikytų prekinę išvaizdą, tad vertėtų gaminį išskalbti, kad jis būtų pralaidesnis orui, o turėdamas sąlytį su oda - būtų visiškai nekenksmingas.

    Dydis. Perkant patalynę visuomet patartina atkreipti dėmesį į dydį. Natūralūs audiniai po skalbimo yra linkę minimaliai susitraukti (2-3 cm), tad bent jau 5 cm per dideli užvalkalai tikrai nėra pati didžiausia blogybė, nes jau po pirmojo skalbimo jie beveik idealiai atitiks jūsų patalynės matmenis. Žinoma, daugeliu atvejų, siuvyklos siuva keliais centimetrais didesnę patalynę, nei nurodyta prekės etiketėje, tad derėtų pasidomėti. Jeigu skalbsite neaukštoje temperatūroje ir neintensyviomis apsukomis - audinys gali nesitraukti visai. Skalbiant visuomet būtina peržvelgti gamintojų nurodytus priežiūros ženkliukus, tačiau niekuomet neapsiriksite skalbdami 40 laipsnių temperatūroje ir būtinai nenaudojant baliklių. Jeigu net ir tokioje temperatūroje audinys pakinta, tada jau verta susimąstyti dėl gaminio kokybės. Peržvelgus populiariausius dydžius visgi išlieka vienguliai 140×200, 145×205 cm ir t.t. bei dviguliai 200×220 cm, pastaruoju metu vis daugiau atsiranda vadinamojo “king size” 220×240 cm gerbėjų. Naudinga paminėti, kad renkantis paklodę su guma reikėtų tiksliai išsimatuoti savo čiužinio ilgį, plotį bei aukštį. Paklodė turi tiksliai apgaubti čiužinį, kad neslidinėtų ir išliktų lygi miego metu.