• Prisijungti
 • MEDVILNĖ – KO DAR NEŽINAI APIE ŠĮ AUDINĮ

  Medvilnė – vienas populiariausių audinių, kuris itin plačiai naudojamas tekstilės pramonėje – tokį medvilnės populiarumą lemia jos natūralumas bei puikios kitos savybės.

  MEDVILNĖ – KO DAR NEŽINAI APIE ŠĮ AUDINĮ

  Iš kur kilo medvilnė?

  Pats žodis, “medvilnė” yra kilęs iš arabų kalbos žodžio “kutun” – tai reiškia “aukštos kokybės pluoštas”. Yra keletas istorinių faktų, apie medvilnės kilmę. Medvilnė, kaip žaliava, buvo pradėta naudoti jau Senovės Egipto laikais, o Europoje šis audinys atsirado dėka pirmųjų jūros prekybininkų – jonijiečių ir finikiniečių – būtent jie įvežė medvilnę į Europą.

  Prieš daugiau nei 7000 metų, senovės Pietų Amerikos tautos, baltą medvilnę perdažydavo į tamsią (rudą) – būtent tamsi medvilnė būdavo vertinama, kaip tinkamiausia naudojimui.

  Medvilnės pluoštas – yra gaunamas iš vilnamedžio krūmo. Medvilnės augalo žiedai, panašūs į vatos gumulėlius, ir yra nurenkami rankomis. Surinkus medvilnės žiedus, tolimesnis etapas – jų perdirbimas.

  Pasirinkę medvilnės gaminius, turėtų žinoti kelis svarbius faktus apie šį natūralų pluoštą:

  • Medvilnės pluoštas – pralaidus orui, todėl miegant tokiuose pataluose, mažiau prakaituojama;

  • Medvilnė gali sugerti iki 27 kartų daugiau vandens, nei jos pačios svoris – tai reiškia, jog 1 gramas medvilnės sugeria iki 27 gramų skysčio! (Ar gali tuo patikėti?) – būtent todėl neprašausite pro šalį pasirinkę medvilnės rankšluosčius;

  • Medvilnės audinys – malonus liesti, nedirgina odos – būtent dėl to iš medvilnės yra gaminami vaikiški patalynės užvalkalai, ar patalynė kūdikiams;

  • Medvilnės pluoštą – labai lengva dažyti, būtent todėl šis audinys naudojamas drabužiams, užuolaidoms, krepšiams, vonios chalatams, ir t.t;

  • Medvilnė – geras šilumos laidininkas, todėl medvilnės gaminiai žiemą – šildo, vasarą – vėsina;

  • Medvilnės audiniai (pvz. medvilniniai patalynės komplektai) puikiai išsaugo spalvą, net ir po keleto skalbimų – žinoma, svarbu tinkama šio audinio priežiūra:

  Siekiant, kad medvilnės audinys po skalbimo neprarastų savo kokybės, rekomenduojame prieš skalbiant išversti patalynę į blogąją pusę. Kad audinys po skalbimo nesusilamdytų ir nesiburbuliuotų – skalbti ne daugiau kaip 600 apsukų/min; kad nesitrauktų ir nebluktų– išlaikyti 40 laipsnių temperatūrą.

  Kalbant apie medvilnės kokybę, pačia kokybiškiausia yra laikoma Egipto medvilnė, taipogi medvilnė iš Pakistano, Sirijos, Graikijos, Turkijos.

  Žinoma, medvilnės produktai tarpusavyje gali skirtis (kartais – net labai ženkliai), priklausomai nuo audinio tankio, siūlų storio audimo technologijos – būtent dėl to, pasitaiko, jog vienur ar kitur įsigyti medvilnės gaminiai būna “skysti”; o kiti – itin kokybiški.

  Populiariausios medvilnės rūšys:

  Drobė – viena populiariausių medvilnės rūšių, iš kurios yra gaminami medvilnės patalynės komplektai. Populiarumo priežastis: gaminiai nebrangūs, patvarūs.

  Satinas – dar viena medvilnės rūšis. Tai – ta pati drobė, tik tankiau suausta, švelnesnė, minkštesnė, turi lengvą blizgesį, be to, satinas nėra taip linkęs trauktis po skalbimo, kaip medvilnė. Satinas už medvilnę yra brangesnis, nes kaina priklauso nuo apdirbimo tipo, bei gamybai naudojamų žaliavų kokybės.

  Medvilnės gaminiai – taip pat, geras pasirinkimas alergiškiems žmonėms, bei turintiems jautrią odą. Mūsų asortimente, iš medvilnės galima rasti gausybę gaminių: patalynės komplektu, vaflinių vonios chalatų, rankšluosčių, paklodžių, virtuvinių rankšluosčių, ir t.t.

  Taigi, ieškantiems kokybiškų gaminių už gerą kainą – medvilnės gaminiai – idealiausias variantas!

  – Medvilnės pataluose mieganti Fėja