KAIP TEISINGAI PRIŽIŪRĖTI PATALYNĘ?

Dažnai sulaukiame klausimų – kaip prižiūrėti patalynę ar patalynės komplektus, kad jie kuo ilgiau išlaikytų savo spalvas ir atrodytų kaip nauji? Fėja paruošė Tau atsakymą

Patys populiariausi audiniai, iš kurių siuvami patalynės komplektai: medvilnė, linas, satinas.

Siekiant, kad pasirinkto audinio patalynės komplektai neprarastų savo kokybės, rekomenduojame:

Prieš skalbiant išversti patalynę į blogąją pusę;

Kad audinys po skalbimo nesusilamdytų ir nesiburbuliuotų – skalbti ne daugiau kaip 600 apsukų/min;

Kad audinys nesitrauktų ir nebluktų – išlaikyti 40 laipsnių temperatūrą;

Įsigijus naują patalynės komplektą – rekomenduojame prieš naudojimą išskalbti;

Natūralaus pluošto gaminius skalbkite atskirai nuo sintetinių;

Spalvotiems audiniams, naudokite skalbiklius, kuriuose nėra baliklio – taip ilgiau išlaikysite ryškias spalvas.

Medvilnė, lyginant su satino patalynės komplektais, linkusi šiek tiek trauktis, todėl labai svarbu išlaikyti tinkamą temperatūrą skalbimo metu. Na, o jeigu pasirenkate pagal Jums reikiamus matmenis siuvamą patalynės komplektą iš medvilnės – neprašausite pro šalį prie reikiamo dydžio pridėję papildomus kelis centimetrus, apsidraudimui.

Jeigu pasirinkote antialerginius/sintetinius gaminius (pagalvę ar antklodę) kuriuos galima skalbti, nepamirškite, jog skalbiant pasirinkite mažesnį apsukų skaičių.

Pagalvės su sintetiniu užpildu, net ir po skalbimo išlaikys savo formą – tereikia išskalbus (taipogi lengvu rėžimu) švelniai pakratyti (tam, jog užpildas tolygiai „suvaikščiotų“).

Pagalves ir antklodes su natūraliais užpildais (pvz. šilko antklodes ir pagalves) prižiūrėti ne taip paprasta – skalbti jų negalima, prireikus – teks nešti į cheminę valyklą.

Neretai pasitaiko klausimas – ar yra patalynės komplektų, kurie nesiglamžo? Atsakymas – nėra natūralaus audinio, kuris nesiglamžo? Atsakymas – nėra natūralaus audinio, kuris nesiglamžo. Norintiems išvengti patalynės komplektų lyginimo, išduosiu paslaptį – užvalkalų nebūtina lyginti! Išskalbtą ir išdžiovintą patalynę tereikia išpurtyti, ištiesinti kraštelius, ir tvarkingai sulankstyti. Na, o jei lyginimas ne problema – tuomet lyginkite pusiau sulenktus užvalkalus ar paklodes.