+370 650 90903 Mielai padėsime :)
Mielai padėsime :) +370 650 90903

Kas karštomis vasaromis kupranugarį vėsina, o mus žvarbiomis žiemomis šildo?

kupranugariaiSmėlio pūgos, kaitri saulė, dykumos lygumos ir jomis žygiuojantys karavanai – ištisos kupranugarių vilkstinės… Kaip šie gyvūnai ištveria alinantį karštį bei žvarbias naktis ar smėlio pūgas? Dykumoje keliaujantys kupranugariai puikiai prisitaiko prie gamtos sąlygų – kai karšta jų vilna vėsina, kai šalta – šildo geriau nei beduinų laužo liepsna.

Penkioliktame amžiuje iš kupranugario vilnos gaminami produktai buvo vertinami kaip ir auksas bei būdavo perduodami iš kartos į kartą. Išskirtinės pačių kupranugarių savybės buvo žinomos jau nuo seniausių laikų. Būdami be galo ištvermingi, jie prisitaiko prie staigių temperatūros pokyčių. Kartais oro temperatūra dykumoje svyruoja net iki 40 laipsnių karščio. Nepaisant to, kupranugaris sugeba išlaikyti pastovią savo kūno temperatūrą. Kupranugariai išgyvena sudėtingas gyvenimo dykumoje sąlygas dėl savo unikalios vilnos.

Kupranugario vilna yra lengva, švelni ir minkšta. Dėl nedidelio kupranugarių skaičiaus ir kupranugarių vilnos išteklių stygiaus, ji drauge su kašmyru yra laikoma išskirtiniu natūraliu pluoštu ir naudojama tekstilės pramonėje kaip labai brangi medžiaga. Kupranugario vilnos perdirbimas į gatavą produkciją yra sudėtingas procesas, reikalaujantis laiko ir meistriškumo. Kupranugario vilną rankomis renka kupranugarių piemenys, šukuodami gyvūnus pavasarinio kailio keitimo metu. Po to, kupranugario vilna praeina kitas apdirbimo stadijas – rūšiavimą, valymą, pešimą, verpimą, audimą ar mezgimą prieš jai tampant jaukia šilta antklode, kuria galėsite mėgautis daugelį metų. Kupranugario vilnoje lanolino (natūralių vilnos riebalų) yra 30 proc. daugiau, nei merinosų vilnoje. Kupranugario vilna yra lengvesnė ir tvirtesnė už kitas vilnos rūšis. Visos išvardintos savybės užtikrina gaminių ilgaamžiškumą, didesnį poveikį sveikatai, gaminiai ilgai išlieka švarūs, yra labai švelnūs ir minkšti.

kupranugario vilnos antklode

Kupranugario vilna gali būti įvairių spalvų, tačiau labiausiai paplitusi yra auksinė rusva spalva, kuri gali varijuoti nuo tamsiai rudos iki šviesios rusvos spalvos. Kupranugariai taip pat gali būti juodi arba sniego baltumo. Kupranugario vilną sudaro išorinis sluoksnis iš šiurkščiavilnių plaukų ir minkštojo poplaukio – pūko. Šiurkščiavilniai plaukeliai gali augti iki 40 cm, o minkštasis poplaukis – pūkas – tik iki 2,5-13 cm. Įdomu tai, kad dvikuprių kupranugarių vilna yra minkštesnė, nei vienakuprių. Ypač tanki ir tvirta vilna apsaugo kupranugarį nuo temperatūros pokyčių, stiprių vėjų ir net smėlio audrų; žmonės saugojasi nuo jų slėpdamiesi būtent už kupranugarių.

du kupranugariaiŠvelni kupranugario vilna yra be galo vertinama; ji yra renkama rankomis, šiurkščiavilniai plaukeliai yra kruopščiai atrenkami nuo minkštučio poplaukio – pūko. Verta paminėti, kad kupranugario jauniklio vilna yra aukščiausios rūšies ir švelniausia, ji turi didžiausią paklausą ir yra brangiausia. Būtent ši jauniklių vilna, minkšta ir be galo švelni, yra naudojama audžiant audinį, iš kurio vėliau gaminami prabangūs ilgaamžiški kupranugario vilnos gaminiai.

Kupranugario vilna ne tik bene geriausiai saugo nuo žvarbaus oro, bet ir padeda slopinti skausmą, įveikti negalavimus. Ne veltui jau nuo Antikos laikų žmonės ieškojo aukso vilnos, kuri turėjo juos apsaugoti nuo visų negandų! Daugiau nei pusė pasaulio vilnos gaunama Pietų pusrutulyje, tačiau beveik visą ją sunaudoja Šiaurės šalių gyventojai. Taip yra tiek dėl vėsaus klimato, tiek dėl ilgainiui susiklosčiusių papročių. Nuo seniausių laikų ir mūsų krašto žmonės rengėsi vilnoniais rūbais. Linas ir vilna buvo pagrindiniai pluoštai, iš kurių austi audiniai. Beje, šie pluoštai yra ir sveikiausi.

Taigi, kupranugario vilna dėl savo gydomųjų savybių vertinama jau nuo seno. Liaudies medicina rekomenduoja šilumos terapiją skausmams mažinti, reumato gydymui bei profilaktikai, taip pat dirbant šalčio, skersvėjo ar fizinio krūvio sąlygomis. Kupranugario vilna itin lengva, puikiai sugeria drėgmę, pati išlikdama sausa. Be to, šios rūšies vilna nealergizuoja, nesielektrina ir pasižymi patvarumu. Iš kupranugario vilnos gaminama patalynė yra viena ilgaamžiškiausių.

kupranugario vilna

GAUK 10EUR NUOLAIDĄ!