+370 650 90903 Mielai padėsime :)
Mielai padėsime :) +370 650 90903

Karpinių menas perkeliamas ant audinio

Nuo vaikystės tikriausiai kiekvienas žinome, kas yra popieriaus karpinys. Dar nuo darželio laikų buvom mokomi pasiėmus baltą popieriaus lapą ir žirklutes, pasitelkus fantaziją, iškarpyti kokį nors įdomų ornamentą. Ir iš tiesų, kiekvienas toks karpinys yra ne kas kita, o mūsų rankomis sukurtas kad ir mažas, bet meno šedevras. Apskritai, karpiniai yra stilizuoti, dekoratyvūs, motyvai puošnūs, jie – nuostabi ir „amžinai madinga“ meno rūšis.

Anot istorinių šaltinių, popieriaus karpinių menas gimė Rytų šalyse, o vėliau paplito po visą pasaulį. Daugelyje šalių ši dailės šaka turi gilias tradicijas. Lietuvoje popieriaus karpiniais pradėta užsiiminėti dar XVI a. XIX a. pabaigoje – XX a.šie meno dirbiniai tapo populiarūs kaip namų interjero puošybos elementai.

Šiandien, kaip ir anksčiau, karpiniai yra viena sudėtingiausių meno technikų, o jos perkėlimą ant tekstilės galima būtų pavadinti unikaliu kūriniu. Karpinyje atsispindintis meno, pasaulio, estetikos suvokimas, perkeltas ant audinio, sukuria išskirtinį skonį.

Norime pasidžiaugti, kad „Fėjos namai“ pasipildė unikaliais tekstilės gaminiais, sukurtais dizainerių rankomis pasitelkiant senąsias tradicijas ir karpinių meną. Pateikiame Jums keletą Lietuvos dizainerių pavyzdžių, kaip aukštos kokybės audinys, unikali technika ir prasmingų detalių dizainas gali sukurti kitokius namus – subtilius, skoningus, estetiškus.

GAUK 10EUR NUOLAIDĄ!