+370 650 90903 Mielai padėsime :)
Mielai padėsime :) +370 650 90903

Kaip prižiūrėti patalynę?

Vilnonės patalynės priežiūra

Grynos vilnos patalynėje nesikaupia jokios išskyros ar prakaitas, nes vilnos patalynė puikiai praleidžia orą, tad viskas pasiskirsto ore.

Geros kokybės vilnonę patalynę pakanka karts nuo karto papurkšti vandeniu bei nušukuoti, o yra ir specialiai apdorotų – tokias galima skalbti automatinėje skalbyklėje 30 laipsnių temperatūroje su vilnai skirta skalbimo priemone..

Miegant neapvilktoje patalynėje, patariama bent kartą per savaitę antklodę dieną palaikyti balkone,  saulės atokaitoje, nes tiesioginiai saulės spinduliai džiovina vilnos riebalą – lanoliną, tad vilnos plaukas gali sukietėti ir pasidaryti šiurkštus.  Kartą per pusmetį išvalyti su putomis ir šepečiu, o vasarą atiduoti į valyklą arba jei leidžia nurodyti priežiūros ženklai, skalbti automatinėje skalbyklėje. Taip pat galima skalbti vonioje: su specialia vilnai skirta skalbimo priemone gerai išminkyti antklodę, o paskui gerai 2-3 kartus nuskalauti drungnu vandeniu. Po skalavimo antklodę vertėtų palikti vonioje 1-2 valandoms, kad nubėgtų vanduo, tuomet ją kur kas lengviau iškelsite ir pakabinsite.

Vilnos nepatartina skalbti skalbimo milteliais, adangi jie suvelia vilną.

Pūkų-plunksnų patalynės priežiūra

Pūkinius patalus nuolat vėdinkite ir purenkite, nedaužykite.

Rekomenduojamas cheminis valymas. Jei skalbiate patys, skalbkite dideliame vandens kiekyje skystu muilu (pamuilėse), naudokite tik 1/3 įprasto skalbimo priemonės  kiekio, temperatūroje 60 °C. Nenaudokite baliklių.

Anklodes skalbkite po vieną, skalbimo mašina, kurios minimali talpa yra 9 kg. Prieš skalbdami pagalvę, ant jos užvilkite užvalkalą arba skalbimo maišelį.

Anklodę arba pagalvę reikia kuo greičiau išdžiovinti. Išgręžkite ir džiovinkite džiovyklėje (minimali talpa – 9 kg) arba džiovinimo spintoje.

Šilkinės patalynės priežiūra

Šilko patalynę ir atskiras jos dalis rekomenduotina skalbti ne aukštesnėje nei 30 laipsnių temperatūroje. Jei šilkas išsitepė vienoje vietoje, tačiau dar neatėjo laikas jo skalbimui – neskubėkite jo dėti į skalbyklę. Pasistenkite išvalyti atsiradusią dėmę rankiniu būdu. Atsiradus didesniems nešvarumams patikėkite šilkinių audinių priežiūrą specialistams ir profesionaliam valymui.

Nors atrodo neįprasta, šilko gaminiai taip pat reikalauja vėdinimo. Pasistenkite patalynę ir patalynės komplektus vėdinti bet du kartus per metus.

Kai nenaudojate šilko gaminių, laikykite juos tamsioje vėsioje vietoje, kur jų nepasieks tiesioginiai saulės spinduliai, taip ilgiau išsaugosite sodrią ir švarią spalvą.

Medvilninės patalynės priežiūra

Net jei nusipirksite pačią kokybiškiausią ir brangiausią patalynę, kažin ar ji atrodys gražiai ir ilgai tarnaus, jei netinkamai prižiūrėsite. Kuo audinys plonesnis, tuo švelniau su juo reikia elgtis. Tiek satiną tiek medvilnę, jei yra šviesių spalvų, taip pat galima skalbti iki 60 laipsnių temperatūroje. Ryškesnę, ypač melsvų ar violetinių tonų, tik iki 40 laipsnių, kitaip nubluks.

Kuo ryškesnės naujo gaminio spalvos, tuo daugiau kartų skalbkite jį atskirai nuo kitų skalbinių. Nenaudokite baliklių (švelniems ir spalvotiems skalbiniams skalbti). Nepamirškite, kad daugelio skalbimo priemonių sudėtyje yra baliklių.

Antklodžių ir pagalvių užvalkalus išverskite ir skalbkite spalvotų skalbinių programa 60 °C. Baltus skalbinius skalbkite 90 °C temperatūroje.

Sintetinės patalynės priežiūra

Sintetinės patalynės priežiūra yra bene paprasčiausia. Šiai patalynei tinka tiek skalbimo milteliai, tiek skystos skalbimo priemonės. Rekomenduojama skalbti  skalbimo mašinoje naudojant skystą skalbimo priemonę 60ºC temperatūroje. Naudoti švelnų skalbimo režimą.

Apibendrinus

close_up_of_fabric_care_tag_fv9670

Perskaitykite visas etiketes. Turite įsitikinti, kad jūsų patalynė neturi ypatingų skalbimo reikalavimų. Dauguma paprastų iš medvilnės pagamintų patalynių komplektų gali būti skalbiami namų sąlygomis, tačiau brangesniems iš retesnių medžiagų padarytiems audiniams gali prireikti specialaus valymo.

Skalbimui nustatykite patį karščiausią leidžiamą vandenį. Jei etiketėse reikalingų skaičių neradote prisiminkite: medvilnė toleruoja karštą vandenį, tuo tarpu poliesterį ir kitas sintetines medžiagas verčiau skalbti žemesnės temperatūros vandenyje. Kuo karštesnis vanduo, tuo mažiau dulkių, mikro organizmų ir kitų nešvarumų lieka patalynėje.

Skalbkite kartą per savaitę. Didžioji dalis žmonių lovoje praleidžia daugiau laiko nei apsirengę savo kasdienius drabužius. Tiesa, drabužių skalbimu ir švara pasirūpinti dažniausiai nepamirštame, tuo tarpu patalynę dažniausiai skalbiame per daug retai. Jos skalbimą lengva pamiršti ar atidėlioti, tačiau tai daryti žalinga. Sveikata ir geras miegas yra svarbiau nei skalbiant praleistas laikas.

Rūšiuokite pagal spalvas. Kaip ir skalbiant paprastus rūbus, taip ir skalbiant patalynę būtina rušiuoti pagal spalvas. Tamsesnių spalvų patalynė gali nudažyti šviesesnių spalvų rūbus ar bet kokius kitus audinius. Juk nenorite, kad violetinė patalynė suteiktų atspalvį mėgstamiausiems šviesios spalvos marškinėliams.

Atsargiai įberkite reikiamą skalbimo priemonių kiekį. Ant skalbimo miltelių dažnai būna parašyta, kiek ir kokiems audiniams jų reikia. Prieš skalbiant reikia įdėmiai peržiūrėti šias instrukcijas ir naudoti skalbimo miltelių ar kitų priemonių būtent tiek, kiek siūloma. Kitu atveju per didelis cheminių medžiagų kiekis gali sukelti niežtėjimą, odos sausėjimą. Manoma, kad per dideli valymo priemonių kiekiai turi įtaka ir astmos vystymuisi.

Jei turite tam sąlygas, padžiaukite patalynę lauke. Saulės šviesa yra natūrali dezinfekcijos priemonė. Taip pat saulės spinduliai prisideda prie to, kad jūsų antklodės, pagalvių užvalkalai ir paklodės atrodytų dar baltesnės. Jei oro sąlygos leidžia, padarykite tai bent kartą per kelis mėnesius.

GAUK 10EUR NUOLAIDĄ!