• Prisijungti
  • Kaip prižiūrėti patalynę?

    Vilnonės patalynės priežiūra

    Vilnonės antklodės pasižymi nepaprastais šilumos kaupimo gebėjimais, prisitaikančiais prie kūno ir kambario temperatūros. Vilna taip pat efektyviai išgarina drėgmę ir neperkaitina kūno. Dėl didelio lanolino kiekio avių vilna savaime išsivalo, tad norint tik užtikrinti jos šviežumą – pakanka reguliariai purtyti ir vėdinti, o yra ir specialiai apdorotų – tokias galima skalbti skalbyklėje vilnai skirta programa su specialiomis priemonėmis. Tai nurodyta priežiūros rekomendacijose. Vilnos gaminius rekomenduojame vėdinti saulėtą dieną pavėsyje, mat tiesioginiai saulės spinduliai džiovina ir kietina pačius vilnos plaukelius. Nepatariame skalbti vilnos produktų skalbimo milteliais, nes šie suvelia vilną.

    Pūkų-plunksnų patalynės priežiūra

    Pūkinius patalus nuolat vėdinkite ir purenkite, nedaužykite. Gamintojai rekomendacijose dažnai nurodo cheminį produktų valymą. Jei skalbiate patys, skalbkite dideliame vandens kiekyje skystu skalbikliu, naudokite tik 1/3 įprastos skalbimo priemonės kiekio, temperatūroje 60 °C. Nenaudokite baliklių. Antklodes skalbkite po vieną, skalbimo mašina, kurios minimali talpa yra 9 kg. Prieš skalbdami pagalvę ant jos užvilkite užvalkalą arba skalbimo maišelį. Antklodę arba pagalvę rekomenduojama kuo greičiau išdžiovinti. Išgręžkite ir džiovinkite džiovyklėje .

    Šilkinės patalynės priežiūra

    Nerekomenduojame šilko skalbti skalbyklėje, kad šis nesusiveltų ir neprarastų purumo. Siūlome rinktis sausą valymą. Jei šilkas išsitepė vienoje vietoje, tačiau dar neatėjo laikas jo valymui – pasistenkite išvalyti atsiradusią dėmę rankiniu būdu, t.y. su šiltu vandeniu (ne karštu) ir specialiai šilkui skirtoms valymo priemonėmis. Atsiradus didesniems nešvarumams patikėkite šilkinių audinių priežiūrą specialistams ir profesionaliam valymui. Nors atrodo neįprasta, šilko gaminiai taip pat reikalauja vėdinimo. Pasistenkite patalynę ir patalynės komplektus vėdinti bent du kartus per metus saulėtą dieną pavėsyje, vengiant tiesioginės saulės. Kai nenaudojate šilko gaminių, laikykite juos tamsioje vėsioje vietoje, kur jų nepasieks tiesioginiai saulės spinduliai, taip ilgiau išsaugosite sodrią ir švarią spalvą.

    Medvilninės patalynės priežiūra

    Net jei nusipirksite pačią kokybiškiausią ir brangiausią patalynę, kažin ar ji atrodys gražiai ir ilgai tarnaus, jei netinkamai prižiūrėsite. Kuo audinys plonesnis, tuo švelniau su juo reikia elgtis. Tiek satiną tiek medvilnę rekomenduojame skalbti iki 40 laipsnių temperatūroje. Ryškesnę, ypač melsvų ar violetinių tonų - tik iki 40 laipsnių, kad išsaugotumėte esamą audinio spalvą.

    Kuo ryškesnės naujo gaminio spalvos, tuo daugiau kartų skalbkite jį atskirai nuo kitų skalbinių. Nenaudokite baliklių (švelniems ir spalvotiems skalbiniams skalbti). Nepamirškite, kad daugelio skalbimo priemonių sudėtyje yra baliklių.

    Sintetinės patalynės priežiūra

    Sintetinės patalynės priežiūra yra bene paprasčiausia. Šiai patalynei tinka tiek skalbimo milteliai, tiek skystos skalbimo priemonės. Rekomenduojama skalbti skalbimo mašinoje naudojant skystą skalbimo priemonę 60ºC temperatūroje. Naudoti švelnų skalbimo režimą.

    Apibendrinus

    Perskaitykite visas etiketes. Turite įsitikinti, kad jūsų patalynė neturi ypatingų skalbimo reikalavimų. Dauguma paprastų iš medvilnės pagamintų patalynių komplektų gali būti skalbiami namų sąlygomis, tačiau brangesniems iš retesnių medžiagų padarytiems audiniams gali prireikti specialaus valymo.

    Skalbkite kartą per dvi savaites. Didžioji dalis žmonių lovoje praleidžia daugiau laiko nei apsirengę savo kasdienius drabužius. Tiesa, drabužių skalbimu ir švara pasirūpinti dažniausiai nepamirštame, tuo tarpu patalynę dažniausiai skalbiame per daug retai. Jos skalbimą lengva pamiršti ar atidėlioti, tačiau tai daryti žalinga. Sveikata ir geras miegas yra svarbiau nei skalbiant praleistas laikas.

    Rūšiuokite pagal spalvas. Kaip ir skalbiant paprastus rūbus, taip ir skalbiant patalynę būtina rūšiuoti pagal spalvas. Taip pat, patalynės užvalkalai rekomenduojami skalbti tik kartu su kitais patalynės užvalkalais. Tamsesnių spalvų patalynė gali nudažyti šviesesnių spalvų patalynę.

    Atsargiai įberkite reikiamą skalbimo priemonių kiekį. Ant skalbimo miltelių dažnai būna parašyta, kiek ir kokiems audiniams jų reikia. Prieš skalbiant reikia įdėmiai peržiūrėti šias instrukcijas ir naudoti skalbimo miltelių ar kitų priemonių būtent tiek, kiek siūloma. Kitu atveju per didelis cheminių medžiagų kiekis gali sukelti niežėjimą, odos sausėjimą. Manoma, kad per dideli valymo priemonių kiekiai turi įtaka ir astmos vystymuisi.

    Jei turite tam sąlygas, padžiaukite patalynę lauke. Saulės šviesa yra natūrali dezinfekcijos priemonė. Taip pat saulės spinduliai prisideda prie to, kad jūsų antklodės, pagalvių užvalkalai ir paklodės atrodytų dar baltesnės. Jei oro sąlygos leidžia, padarykite tai bent kartą per kelis mėnesius.