+370 650 90903 Mielai padėsime :)
Mielai padėsime :) +370 650 90903

Kaip išsirinkti patalynės komplektą?

Miegamasis – pati intymiausia, asmeniškiausia erdvė, todėl kurdami ją pasitelkiame visą savo fantaziją ir jaukumo pojūtį. O viskas prasideda nuo patalų, kuriuose praleidžiame trečdalį paros. Būtent todėl visuomet norisi, kad jie būtų mieli širdžiai, harmoningai derėtų prie viso miegamojo, ir svarbiausia, kad įsisupus į juos būtų jauku, miela ir patogu.

2012.01.10-Reality-Check-Choosing-Bedding-Nyla-Free

Kaip ir ant podiumo, taip ir namų erdėje vyrauja įvairios tendencijos. Nors psichologai pataria miegamajame rinktis švelnias pastelines, žemiškas spalvas, tačiau tarptautinių parodų metu teko įsitikinti, jog anaiptol šiais metais žmonės renkasi šiltas, sodrių atspalvių, žaismingas stilistikas su gausia ornamentika, ryškiais kontrastais, egzotiškomis detalėmis. Populiariausios šiais metais spalvos: mandarino, sodriai mėlyna, žaliosios citrinos, žibuoklių spalvos. Tarpusavyje jos dažnai derinamos su balsva, dramblio kaulo, smėlio spalva, arba anaiptol stipriais kontrastais: žalsva su oranžine, koraliniai atspalviai su sodriai mėlynais ir t.t. Ypač populiari šiais metais vadinamoji akvarelinė mada, kuomet audinys primena akvarelinį piešinį, vandenyje išsiliejusias spalvas. Kontrastinga patalynė kuriama naudojant margaspalves detales, dekoracijas ir t.t. Taip pat labai myli gamtos motyvai: gyvūnai, augalai, dangaus reiškiniai. Tai vadinamieji 3D efektai, kuomet ant audinio perteikiama nuotrauka, o ne pasikartojantis raštas ar ornamentas. Tačiau neneigsime, vis dar mylimi yra ir neutralūs, balti, smėliniai, kreminiai atspalviai, dievinantiems natūralumą, kai miegamajame dominuoja natūralus medis.

Priežiūra: labai svarbu akcentuoti, kad prieš naudojimą patalynę patartina išskalbti. Žinoma, labai dažnas kuris, vos tik įsigijęs naują grožį miegamajame, skuba juo vilkti patalynę, tačiau visgi patartume luktelti. Visi audiniai, ar tai būtų drabužis, ar rankšluostis, ar patalynės užvalkalai, yra apdirbami specialiomis priemonės, kad išlaikytų prekinę išvaizdą, tad vertėtų gaminį išskalbti, kad jis būtų pralaidesnis orui, o turėdamas sąlytį su oda, būtų visiškai nekenksmingas.

matuoti

Perkant patalynę visuomet patartina atkreipti dėmesį į dydį. Natūralūs audiniai po skalbimo visuomet yra linkę minimaliai susitraukti (2-3 cm), tad bent jau 5 cm per dideli užvalkalai tikrai nėra pati didžiausia blogybė, nes jau po pirmojo skalbimo jie beveik idealiai atitiks jūsų patalynės matmenis. Skalbiant visuomet būtina peržvelgti gamintojų nurodytus priežiūros ženkliukus, tačiau niekuomet neapsiriksite skalbdami 40 laipsnių temperatūroje ir būtinai nenaudojant baliklių. Jeigu net ir tokioje temperatūroje audinys pakinka, tada jau verta susimąstyti dėl gaminio kokybės.

Peržvelgus populiariausius dydžius visgi išlieka vienguliai 140×200, 145×205 cm ir t.t. bei dviguliai 200×220 cm, pastaruoju metu vis daugiau atsiranda vadinamojo “king size” 220×240 cm gerbėjų. Taip pat sparčiai populiarėja vadinamieji šeimyniniai komplektai, kuomet miegama po dvejomis skirtingomis antklodėmis. Tačiau tokiu atveju viskas idealiai derinama (antklodės užvalkalai, pagalvių užvalkalai, paklodė, kad miegamajame neliktų mišrainės).

Labiausiai mylimi visgi išlieka medvilnės audiniai: drobė, satinas, perkalis. Jie ilgaamžiški, patvarūs, pralaidūs orui, todėl neleidžia prakaituoti, juos lengva prižiūrėti, ir kas svarbiausia jie yra natūralūs. LABAI SVARBU: labai daug kas maišo medvilnės satiną su sintetiniu satinu. Medvilnės satinas yra tankus, patvarus vos blizgus audinys dėl medvilnės siūlo apdirbimo ir audimo. Sintetinis satinas primena atlasą ar net šilką, tačiau tai nėra natūralus pluoštas. Labai gaila, kad nemažai prekybininkų sintetinį satiną įvardija kaip atlasą su šilku dėl marketinginių tikslų, tačiau tai yra ne tiesa. Tuo įsitikinti galima vos kartą pamiegojus tokioje patalynėje. Sintetinis pluoštas elektrinasi, todėl pabudus ryte galima nemaloniai nustebti išvydus įsielektrinusius plaukus.

Vienas sparčiai populiarėjančių audinių – bambuko pluoštas. Natūralus bambuko pluoštas turi antibakterinių savybių: slopina bakterijų augimą ir apsaugo nuo pelėsių ir grybelių atsiradimo. Lietuvos nacionalinio visuomenės sveikatos tyrimų centro Mikrobiologijos laboratorijos tyrimų duomenimis, medžiagoje iš bambuko verpalų nesivysto kai kurie mikrobai. Taip pat bambukinė patalynė leidžia kūnui aktyviai kvepuoti. Miegant nebus nei per šalta, nei per karšta, nes bambuko pluoštas greitai išgarina drėgmę.

GAUK 10EUR NUOLAIDĄ!