+370 650 90903 Mielai padėsime :)
Mielai padėsime :) +370 650 90903

Kaip išsirinkti patalynę?

Iš tiesų patalynę išsirinkti nėra taip paprasta, kadangi turite atsižvelgti į įvairius aspektus: ar nesate alergiški kuriam nors natūraliam pluoštui, ar mėgstate, kad antklodė Jus prislėgtų, ar labiau patinka lengvutės, purios, minkštos antklodės. Šiame straipsnelyje aprašysime kuo daugiau būdingų savybių kiekvienam patalynės tipui.

Vilnonė patalynė

Vilnonei patalynei nereikia užvalkalų – galima drąsiai miegoti nuogam ant “nuogos”, neapvilktos vilnonės patalynės, nes vilna vienintelė iš visų natūralių pluoštų palaiko kūno temperatūrą ir septynis kartus geriau sugeria prakaitą, joje negyvena dulkių erkės ir kitokie mikroorganizmai. Pavyzdžiui, natūrali vilna gali sugerti iki 33 proc. savo svorio drėgmės ir išlikti sausa. Vilnonė patalynė, prisotinta alijošiaus ekstrakto, be įprastinių savybių, saugo nuo infekcijos plitimo, malšina uždegimą ir skausmą. Dėl tankaus audimo, vilnonė patalynė puikiai tinka naudoti kaip paklotas gulintiems ligoniams. Elastingas pluoštas labai gerai sugeria drėgmę, nesivelia, padeda išvengti pragulų. Teigiama, kad vilnonė patalynė tinka net alergiškiems bei sergantiems astma žmonėms, o visiems kitiems suteikia daugiau patogumo po ja nei per karšta, nei per šalta.

Tačiau verta žinoti, kad vilnos antklodės (ne pledai) yra ganėtinai sunkios, tad jos prislegia ir taip šildo Jus miego metu. Pledai yra kur kas lengvesni, tačiau jie labiau tinka esant pastoviai 20-22 laipsnių namų temperatūrai.

Antklodės su vilnos užpildu yra lengvesnės ir puresnės. Tokio tipo antklodžių viršus siuvamas iš natūralios medvilnės.

Pūkinė patalynė

Jau gana ilgai sklando mitas, jog miegoti pūkinėje patalynėje yra nesveika, tad nusprendėme įrodyti, jog yra atvirkšiai: Frankfurto universiteto ir Naujosios Zelandijos Wellington School of Medicine tyrimų rezultai įrodė jog, priešingai paplitusiam įsitikinimui, pūkinė patalynė nekelia jokio pavojaus alergiškiems žmonėms, ir netgi atvirkščiai – užtikrina ypač komfortiškas sąlygas miegui. Ši patalynė, be to, jog yra labai lengva, šilta ir jauki, yra gaminama laikantis aukščiausių  standartų, naudojant naujausias technologijas, tad yra netgi brangesnė už vilnonę patalynę. Kasdieninis pakratymas padės išsaugoti ypatingą purumą, o reguliarus vėdinimas – gaivumą. Pūkinės antklodės yra kur kas lengvesnės ir puresnės už vilnones.

Šilkinė patalynė

Renkantis šio audinio patalynę svarbu atkreipti dėmesį į audinio storį ir tankį – nuo to priklauso audinio kokybė ir ilgaamžiškumas. Renkantis šilkinę patalynę, atkreipkite dėmesį, iš kokio šilko ji pagaminta.  Šilko patalynė dažniausiai gaminama iš Mulberry (šilkmedžių) šilko. Šie siūlai yra ploni ir vientisi, todėl patalynė yra puri ir lengva, bei puikiai išlaiko šilumą.

Kartais šilkiniai gaminiai yra pigesni, nes jie yra pripildyti šilko pakaitalu. Natūralaus šilko pripildyta antklodė bus tvirtesnė, patikimesnė ir ilgaamžė.

Medvilninė patalynė

Antklodės su medvilnės užpildu praktiškai mažai kuo skiriasi nuo antklodžių su vilnos užpildu: jos abi yra vienodai kietos palyginus su pūkinėmis antklodėmis. Į jas yra sunkiau įsisukti ir apsikamšyti, bet laikui bėgant jos suminkštėja.

Kalbant apie medvilninius užvalkalus, medvilninė patalynė –  švelni ir maloni naudoti. Satino patalynę taip pat lengva skalbti, lyginti, ji greitai džiūsta, yra labai švelni ir maloni kūnui, ypač šiltuoju metų laiku, nes turi savybę vėsinti.

Sintetinė patalynė

Tobulėjant technologijoms yra siūlomos pagalvės ir antklodės su kokybiškais antialerginiais sintetiniais užpildais. Tokios pagalvės ir antklodės turi daug privalumų: nesivelia, yra higieniškos, sugeria drėgmę, lengvai prižiūrimos, jas galima dažnai skalbti skalbimo mašinoje, kai kurias net iki 95 C temperatūroje. Mažiesiems siūlomi sintetiniai pluoštai tinka alergiškiems žmonėms, tokie pluoštai yra apdoroti prieš dulkių erkutes, bakterijas bei pelėsį. Sintetinė patalynė yra viena geriausių pagalbos priemonių žmonėms, sergantiems bronchų astma. Jei bronchų astmos priepuolius sukelia namų dulkių erkės, naudokite sintetinę patalynę (pagalves, antklodes), ją kas 1-2 savaites skalbkite karštame, ne mažesnės kaip 60°C temperatūros vandenyje, kartkartėmis po keletą valandų šaldykite (vasarą – šaldiklio kameroje, žiemą – lauke).

GAUK 10EUR NUOLAIDĄ!