Klauskite ir užsisakykite telefonu! +370 650 90903
Reikia patarimo? +370 650 90903

Dryžiai – įdomesniam gyvenimui

Pasaulyje, kuriame tiek daug spalvų, raštų bei grafikos elementų, dryžiai – vienas iš dažniausių pasirinkimų moderniojo interjero dizaine.

Soft-Cotton-Polka-Dot-and-Stripe-Bedding-Sets-White-Black-4-pcs-Bedding-Twin-Queen-King

Didžiausias šio rašto privalumas – visapusiškas universalumas. Universalumas suderinamumo, stiliaus bei panaudojimo atžvilgiu: jie ne tik kaip magnetas iškart pritraukia žmogaus akį, tačiau puikiai dera tiek su solidžiomis spalvomis, tiek su kitais raštais, taip pat gali būti naudojami bet kuriame Jūsų namų kampelyje ir suteikti elegantiškumo ir klasikos Jūsų namams arba žaismingumo bei modernumo. Taip pat, tinkamai naudojami, leidžia sukurti erdvesnių, ilgesnių bei platesnių kambarių pojūtį bei apgauti net įgudusią akį. Svarbiausia – žinoti, ko siekiate, o tada raštai taps puikiu įrankiu norimam rezultatui pasiekti!

 

Vertikalūs dryžiai

Vertikalūs dryžiai ant sienų ar užuolaidų – puikus pasirinkimas, kuriant aukščio iliuziją ir labiausiai tinka kambariuose su žemomis lubomis. Tačiau šioje vietoje taip pat galima pažaisti su dryžių universalumu. Kas sakė, jog dryžuotos sienos namuose – cirkas? Svarbiausia tinkamai pasirinkti spalvas – pavyzdžiui, prislopintus tonus ar juosteles, tokius, kaip kreminės ar smėlio spalvos. Ir kas sakė, jog visi dryžiai turi būti vienodo pločio ar spalvos?

 

Horizontalūs dryžiai

Horizontalūs dryžiai gali padėti optiškai padidinti namus naudojant juos tiek sienų dekorui, tiek grindų. Nebūtina išmarginti visų sienų ar grindų siekiant šio rezultato, pakanka ir kelių juostų fone, jog Jūsų namai optiškai padidėtų bent keliais centimetrais, o galbūt tiesiog patiesti jaukų dryžuotą kilimėlį ir Jūsų kambarys automatiškai atrodys platesnis, nei iš tiesų yra.

 

V formos dryžiai

Šis pasikartojantis nuolat į viršų bei į apačią einančių juostelių raštas atskleidžia architektūrinius motyvus, ne tik atkreipia ir pritraukia dėmesį, bet taip pat turi stimuliuojantį efektą. Būtent šis raštas gali sumažinti namų aplinkos rimtumą, įnešti gyvybingumo ir suteikti energijos vos pravėrus namų duris. Jis lengvai gali būti integruotas ant sienų ar grindų, tačiau, pabijojus margumo efekto, lengvai gali būti pritaikytas ir dekoracijoms: pagalvėlėms, patalynei, kilimams, vazoms ar kitoms namų interjero detalėms.

 

 

Spalvoti dryžiai

Spalvoti dryžiai dažniausiai tinka vaikų kambaryje. Vaivorykštės spalvų, įvairaus pločio, pasikartojančios juostos įneš ne tik laimės į mažiausiojo kambarį bet ir gyvybingumo bei jaunatviškumo.

 

Zebro dryžiai

Ši dryžių forma kuria atitinkamą įspūdį – dramatizmą. Dekoruoti namus šio rašto netobulomis bei nelygiomis formomis, kuriose dominuoja juoda bei baltos spalvos yra drąsus žingsnis, kuris gali akimirksniu pakeisti įspūdį apie visą kambarį. Itin svarbu nepersistengti ir neperžengti ribos – ir Jūsų namai taps modernumo tvirtove.

 

Langeliai iš dryžių

Šis raštas primena jaukų pasisėdėjimą prie židinio, šilumą ir senesnius laikus, tačiau pažaidus su spalvomis, bei įkomponavus šį raštą į netikėčiausias vietas, galima pasiekti neįtikėtinų rezultatų. Svarbiausia – nepersistengti su rašto kiekiu namų interjere.  

 

Patarimai, dekoruojant namus dryžiais:

3dc41230d10d5bfa5841f6206edd634a

  • Jei dažyti sienas ar tapetuoti jas dryžuotais tapetais per daug darbo – visuomet galima imtis lengvesnių priemonių, kaip pagyvinti namus dryžiais: pora vertikaliai dryžuotų užuolaidų ne tik pagyvins interjerą, bet ir vizualiai padidins langą, be abejo galima rinktis dryžuotą kilimą, kuris taip pat turi galimybę vizualiai padidinti ar praplatinti patalpą. Tačiau jei tokie pokyčiai vis dar atrodo ganėtinai drąsūs, galima tiesiog pasirinkti dryžiais puoštą apdailą, kuri įneš žavesio į Jūsų namus: šviestuvai, pagalvėlės, pledai, vazos ir kita.
  • Dekoruojant kambarį dryžiais, taip pat reikėtų atsižvelgti į kambario dydį. Kuo didesnis kambarys – tuo platesni dryžiai turėtų jame dominuoti. Siauri dryžiai dideliame kambaryje gali atrodyti pernelyg netvarkingai, kai tuo tarpu platūs mažajame – prarasti savo poveikį.
  • Miegamajame stenkitės naudoti švelnesnius raštus bei jų spalvas, nes tai – Jūsų ramybės oazė.

 

28d8291ecf5eee70d705b311d273f647

Dryžiai neprivalo būti vaivorykštės spalvų. Daugelyje madingiausių ir moderniausių dizainų šiuo metu naudojami rafinuoti, neutralių spalvų dryžiai, kurie tik pagyvina namų interjerą bei suteikia jiems žavesio.

Svarbiausia – atsikratyti įsitikinimo, jog jeigu naudojamas vienas raštas, kitų naudoti šalia – nevalia. Interjero dizaineriai teigia priešingai ir skatina saikingai maišyti skirtingus raštus, ypač dryžuotus su gėlėtais, taškuotais ar kitais geometriniais raštais interjere. Svarbu tik nepamiršti, jog visi raštai turėtų būti vienoje spalvų paletėje, reikėtų vengti maišyti ir raštus ir spalvas.