2020-ŲJŲ INTERJERO TENDENCIJOSE – GAMTOS ĮKVĖPTAS NATŪRALUMAS IR KOMFORTAS

Kasmet pasižadame sau gyventi geriau, gražiau ir patogiau, tačiau kaip tai padaryti?

 Kokie pagrindiniai 2020 metų interjero tendencijų akcentai? Apie senų ir naujų daiktų dermę, spalvas, medžiagas, tekstūras, vyrausiančias 2020 m. interjere, žurnalui “Super Namai” pasakoja “Fėjos namai” prekinio ženklo vadovė Svajūnė Vainauskienė.

Namuose daugiau vietos privatumui

Anot ,,Fėjos Namai“ vadovės, interjero dekoro ir tekstilės specialistės Svajūnės Vainauskienės, pagrindiniai akcentai 2020-ųjų interjero tendencijose – gamtos įkvėptas natūralumas ir komfortas. Šiais metais namuose karaliaus medis ir daug augalijos, fragmentiškai sugrįš metalas su visomis savo šviesiomis spalvomis – sidabrine, auksine, vario. Viena ryškiausių 2020-ųjų tendencijų – grįžimas prie šaknų: etniniai elementai tekstilėje ir namų dekore.

Ypač atviros namų erdvės šiais metais įgaus daugiau privatumo. Suprantama, jog daugiau erdvės sukuria didesnių namų viziją, tačiau 2020-aisiais daugiau dėmesio skiriama asmeniniam komfortui ir ramybei, tad į interjero tendencijas įsilieja minimalistinės, natūralių medžiagų pertvaros ar sienelės, neapsunkinančios erdvės, tačiau sukuriančios asmeninę komforto zoną, kai norisi atitrūkti nuo bendro šurmulio ar čirškančios keptuvės, kas dažnai pasitaiko sujungus virtuvę su svetaine.

2020-ųjų tekstūros ir medžiagos

Anot specialistės, pagrindine medžiaga 2020-ųjų interjere taps medis. Pušies, ąžuolo, raudonmedžio mediena ar tiesiog medžio imitacija bus plačiai naudojama tiek namų konstrukcijoms, grindims, tiek baldams bei dekorui. Priešingai nei ankstesniais metais, kai interjero dekore vyravo šviesus medis, 2020-aisiais ypač populiarūs bus tamsūs tonai, suteikiantys namams daugiau elegancijos ir subtilumo.

Be medžio, į 2020-ųjų interjerą įsilies vis daugiau pintų baldų ir dekoro elementų. Vytelės, džiutas, rotangas dekorui suteiks daugiau faktūrų ir įneš natūralios gamtos pliūpsnį.

Žinoma, yra medžiagų, kurios iš mados neišeina, galbūt tik sezoniškai daugiau ar mažiau naudojamos. Šiuo atveju – oda. Industriniame interjere šiais metais matysime daug odos ir metalo sinergijos.

Metalas įvairiais pavidalais ir spalvomis bus dažnai naudojamas smulkesniam dekorui – lempoms, kavos staliukams, veidrodžiams, žvakidėms ir kitam smulkiam dekorui.

Veliūras neapleidžia savo pozicijų ir šiais metais bus taip pat vienas populiariausių baldų gamybos ir dekoro audinių.

2020-aisiais ypač populiarūs taps tapetai ir fototapetai su akvareliniais ar gamtos motyvais, derinami su panašių raštų kilimais, dekoratyvinėmis pagalvėlėmis ar lovos užtiesalais.

Dar viena 2020-ųjų tendencija – miegamojo lovos apmuštais galvūgaliais. Skirtingų aukščių, raštų ir audinių galvūgaliai gali tapti išskirtiniu ar netgi pagrindiniu miegamojo akcentu.

Į klausimą, kas išlieka madinga, o kas ateina naujo ir galbūt sugrįžta seno, S. Vainauskienė atsako: ,,Ko gero, kiekvienais ateinančiais metais vis labiau atsigręžiame į atsakingą vartojimą, natūralumą, ilgaamžiškumą, iš namų šaliname kičą ir plastiką. Šių metų tendencijose nėra nieko tokio, ko dar nebuvo – su didele jėga į namus grįžta gamtos įkvėpta estetika, kas labai sveikintina. Madingas išlieka veliūras, metalas, medis, rotangas.“

Ko vertėtų vengti kuriant interjero dizainą?

Specialistės nuomone, kuriant namų interjerą labai svarbu nepersistengti su tendencijomis – kuriame namus ne vieneriems metams, tad rekomenduotina atkreipti dėmesį labiau į komfortą, asmeninius pomėgius, patinkančias spalvas ir medžiagas ir sukomponuoti su tendencingais elementais. Apstatant namus vertėtų vengti per didelių baldų, kurie mažina erdvę.

Taip pat svarbu namų aplinkos neapkrauti neįprastais, nepatogiais, nors iš pirmo žvilgsnio labai estetiškais baldais ar dekoru. Svarbiausias dizaino aspektas – patogumas! Siekiant išlaikyti darną ir harmoniją, rekomenduotina galvoti apie visumą – renkant sienų dažus, žinoti, kokie stovės baldai, kokią stilistiką dekorui rinksime.

Grupuojant tarpusavyje derančius daiktus išvengiame netvarkos jausmo. Siekiant išvengti kardinalių pokyčių kas keletą metų, visuomet svarbu namų sienas dažyti neutraliomis, lengvai derinamomis spalvomis, interjerą verčiau papildant mėgstamų ar tendencingų spalvų dekoru.

Svarbiausia – funkcionalumas ir komfortas

Šiais metais kaip niekad atsigręžiama į funkcionalumą ir komfortą. Anksčiau estetika ėmė viršų, o interjere atsirasdavo iš pažiūros estetiškų, tačiau nefunkcionalių daiktų, o šiais metais savo namų aplinka švarinama kuo naudingiau ir funkcionaliau. Ypač daug dėmesio skiriama miegamojo erdvei, kuri namuose yra bene svarbiausia mūsų poilsiui ir geresnei savijautai. Svetainėje rekomenduojama nepersistengti su baldų dydžiais, o miegamajame įsivyrauja kiek kitos tendencijos. Lova – plati, erdvi, komfortiška, su patogiu galvūgaliu, kuris kartu gali būti ir puikus akcentas miegamojo interjere pasirinkus mėgstamą stilių, spalvą, gobeleną.

Interjero atnaujinimas be didesnių išlaidų

Interjero dekoro ir tekstilės specialistė įsitikinusi, kad pirmas ir svarbiausias dalykas, kuris reikalauja mažiausiai išlaidų, tai namų perorganizavimas. ,,Visuomet rekomenduoju peržvelgti namuose esančius baldus ir daiktus, pagalvoti, ar jie atlieka savo funkciją, yra reikalingi, ar galima atlaisvinti erdvę. Taip pat kuo mažiau atvirai šmėžuojančių daiktų (atviros lentynos ar spintos), tuo lengvesnė atmosfera ir iš pirmo žvilgsnio tvarkingesni namai, todėl jeigu nesinori keisti lentynų ar spintos, visuomet patariu priderinti daiktakrepšius, dėžutes ar pintines tvarkingai sudėti po interjerą išsibarsčiusius smulkius daiktus. Visuomet pravartu pabandyti perstumdyti baldus ir pažaisti dekoru, nereikalaujančiu didesnių investicijų. Galbūt svetainėje užtektų pakeisti dekoratyvines pagalves, užuolaidas ar šviestuvus. Miegamojo interjerui kartais užtenka tik pakeisti patalynės komplektą nauju ir erdvė atgyja naujomis spalvomis. Vonios kambarys ar virtuvė nebūtinai reikalauja didelių permainų, tačiau atnaujinus tekstilę, šios namų erdvės taip pat įgauna daugiau gaivos“, – sako pašnekovė.

Ką verta įsigyti 2020-aisiais?

S. Vainauskienė rekomenduoja įvairų plastikinį dekorą pakeisti natūralių spalvų pintu dekoru iš vytelių, rotango ar džiuto. Atrodytų smulkmenos, tačiau namų erdvę pripildys natūralumo.

,,Kitas bene svarbiausias dalykas, ką rekomenduočiau 2020-aisiais padaryti, tai pasinaudoti šių metų tendencijomis ir susikurti tikrą komfortą namuose! Jeigu iki šiol poilsis namuose buvo vidutiniškas, pirmas svarbus pokytis – lova. Įsigykite tokią, apie kokią buvo ilgai svajota, patogią, funkcionalią, suteikiančią miegamojo interjerui norimo prieskonio, komfortišku ir kartu stilingu galvūgaliu, stilinga patalyne, kuri sykiu užtikrintų kokybišką poilsį ir saldesnį miegą. Visuomet rekomenduoju naujų metų tendencijas pradėti taikyti nuo svarbiausių namų elementų, o už kokybišką poilsį savuose namuose, ko gero, nieko nėra svarbiau“, – pataria pašnekovė.

Vyraus gaivios ir sodrios spalvos

Anot S. Vainauskienės, spalvų tendencijos kasmet keičiasi. Šiais metais namų interjeras puošiasi gaiviomis, sodriomis spalvomis. Pilka spalva vis dar yra tendencija, nes būdama neutrali ji apima daugybę derinių ir stilių, kurie šiais metais bus drąsesni derinant juos su ryškiomis spalvomis. Pilka spalva gali būti naudojama dažant vidaus sienas ar kuriant baldų apdailą.

Taip pat kilimuose ir namų tekstilėje. Pastelinė rožinė spalva interjero dekoravime jau įsitvirtinusi keletą sezonų. Šiemet ją matysime įvairiais pavidalais – sienose, balduose, namų tekstilėje ir dekore visais savo atspalviais (pastelinė rožinė, sendinta rožinė, persikinė rausva, rožinė-alyvinė). Viena ryškesnių tendencijų 2020-aisiais, kalbant apie namų interjero spalvas, bus purpurinė, violetinė spalva, taikoma baldams, tekstilės gaminiams ir aksesuarams, pavyzdžiui, lempoms ar paveikslėliams ant sienų. Nuo švelnios iki intensyvios alyvinės ir violetinės spalvos su visais jos atspalviais ir deriniais bus labai dažnai naudojama avangardiniame interjere.

Grįžtant prie natūralesnių interjerų, viena mėgstamiausių spalvų 2020-aisiais – žalia su visais savo atspalviais. Tamsūs ir gilūs spalvų tonai bus būdingi baldams, kėdėms ir fotelių apmušalams, taip sukuriant gaivų namų dekoro akcentą.

Mėlyna spalva ir toliau išliks kaip dekoravimo tendencija tiek tekstilės, tiek baldų apmušalų srityje. Populiarūs bus visi mėlynos spalvos atspalviai, tačiau labiausiai naudojama bus kobalto mėlyna.

Visos šios 2020-ųjų spalvos dažnai interjeruose bus derinamos tarpusavyje, ypač pastelinės rožinė ir žalsva. Kartu su natūraliomis tekstūromis ir medžio elementais jos sukurs pagrindinę 2020-ųjų koncepciją – natūralią ir jaukią aplinką.